KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6878868
nr 687 8868
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Blandteknik, Emma Toll. Landskap med hus. Sign. 36x45
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 mars 2011
kl 17:08:29
20/3 11:55:35
Signe Persson-Melin (f. 1925)